2016-06-01 Heppening: “Wolni, szczęśliwi, bezpieczni”

logo_szkola   Dnia 01.06.16 roku, uczniowie naszego gimnazjum, reprezentacje Liceum  Ogólnokształcącego i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście z MGKRPA z Więcborka uczestniczyli w imprezie pod hasłem: „Wolni, szczęśliwi, bezpieczni”. Według pierwotnego planu, miał to być happening, tj. przemarsz ulicami miasta z zamiarem udania się na plac Jana Pawła II, jednak pogoda pokrzyżowała wszystkie plany i byliśmy zmuszeni zostać na terenie szkoły. Znaleźliśmy jednak alternatywne rozwiązanie i zostaliśmy w sali gimnastycznej. Każda ze szkół przedstawiła swój program przeciw używkom, a przedstawicielka samorządu uczniowskiego odczytała list otwarty. Podczas spotkania przedstawiono dwa tańce: „czekoladę”, którą zaprezentowały nasze siatkarki z klas sportowych oraz belgijkę, którą zatańczyli wszyscy zainteresowani, a było ich wielu. W końcu zajęcia na sali zakończyły się . Opuściliśmy budynek, kiedy pogoda nam na to pozwoliła. Na boisku szkolnym czekał na nas grill oraz konkurencje sportowe.