2023-12-20 Posumowanie gminnego konkursu plastyczanego FOR YOU

PODSUMOWANIE GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO  4U FOR YOU

W dniu 20 listopada 2023 r. w SP NR 2 im. Kornela Makuszyńskiego podsumowany został konkurs plastyczny 4U FOR YOU w ramach Kampanii Edukacyjno-Promocyjnej. Celem konkursu było zaprojektowanie logo lub grafiki promującej akcję, można by ją w skrócie opisać: im mniej śmieci tym lepiej dla mnie, dbam o swoje środowisko, zdrowie. Robię to dla siebie po to , aby mi się lepiej żyło. Honorowymi gośćmi spotkania byli:  Dawid Kilon – bydgoski biolog, ornitolog, rysownik, ilustrator dzikiej przyrody , Burmistrz p. Waldemar Kuszewski  i p. Grażyna Witczak edukator z KPK w Więcborku.

Wszystkich uczestników powitała dyrektor SP NR 2 p. Małgorzata Dropińska.

W pierwszej części zostały wręczone nagrody autorom wyeksponowanych prac konkursowych, którego dokonał Burmistrz Więcborka p. Waldemar Kuszewski wraz z p. Grażyną Witczak.

Wyniki konkursu

Wyróżnienia

Patrycja Ihma kl 5 A

Julia Heleniak kl 5 A

Michalina Grochowska kl  7A

III miejsce Marta Wielgus kl 4A w kategorii klas młodszych

III miejsce  Mateusz Zaręba kl 6 A

II miejsce Daria Wielgus  w kategorii uczniowie młodsi

II miejsce Martyna Stramel kl 6 B

I miejsce Maria Kriese klasa  6 A

I miejsce Tymoteusz Małek kl 4 A w kategorii klas młodszych

Po rozdaniu nagród odbyły się warsztaty plastyczne, do których zaprosił uczniów p. Dawid Kilon – ornitolog-rysownik. Zadanie plastyczne polegało na narysowaniu piórek ptasich techniką pastelową. Działalność twórczą poprzedziła edukacja przyrodniczo-ornitologiczna w oparciu o książkę” Ptaki Kilona, do której prowadzący warsztaty narysował ilustracje ptaków / pastelami/. Podczas  warsztatów Dawid Kilon opowiadał o ptakach. Opowiedział jak powstawała książka pt. „Ptaki Kilona”, która zawiera ilustracje wszystkich gatunków w Polsce. Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika przyrody.

Pod koniec spotkania wszyscy młodzi artyści zaprezentowali swoje narysowane ptaki.