2023-10-25 Wycieczka klas drugich i trzecich do Torunia

Dnia 25 października 2023 r.  w ramach programu  „ Poznaj Polskę” uczniowie klas drugich i trzecich  wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy  film o wszechświecie. Dostarczył   on  wielu  wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach i planetach. Następnie  wraz z przewodnikiem wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście.  Idąc przepięknymi i wąskimi uliczkami zwiedzaliśmy  miasto. Zobaczyliśmy pomnik  Mikołaja Kopernika. Widzieliśmy  Ratusz i kamienice mieszczańskie. Dom Kopernika – przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma. Kolejnym    punktem  wizyty w Toruniu był pobyt w Manufakturze piernika, gdzie poznaliśmy cały proces wyrobu pachnących cynamonem i goździkami pierników, z ciasta piernikowego przygotowanego według dawnej receptury.  Uczyliśmy się tam własnoręcznie wyrabiać pierniki. Każdy uczestnik swój pięknie zapakowany piernik mógł zabrać do domu. Po takich atrakcjach dzieci  miały możliwość zakupu toruńskich pierników oraz pamiątek. Zwiedzając miasto  zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Zgłębiliśmy wiedzę o mieście , w którym urodził się wielki astronom .Wróciliśmy zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.  Wycieczka była bardzo udana. Mamy nadzieję, że kiedyś ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.