KONKURS LEON

Jesienne zmagania językowe w naszej szkole

Październik to miesiąc językowych zmagań w naszej szkole. 13 października br. kilkanaścioro uczniów z klas VII i VIII brało udział w szkolnym etapie konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego. Niezmiernie miło nam poinformować, iż aż troję uczniów: Emil Angutek i Maksymilian Solarek z kl. VIII b oraz Michał Schmidt z kl. VII b zakwalifikowało się do etapu rejonowego tego konkursu, który odbędzie się na początku grudnia br. Warto przy okazji wspomnieć, iż w tym roku poziom prezentowany przez uczestników był bardzo wysoki i kilkoro uczniów niemal otarło się o awans do kolejnego etapu konkursu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a trójce reprezentantów naszej szkoły życzymy powtórzenia rewelacyjnych wyników na etapie rejonowym.

Z kolei w środę, 20.10.br., dzięki zaangażowaniu wychowawców oraz nauczycieli języka angielskiego, 34 uczniów z klas I-VIII uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym z języka angielskiego „Leon”.

Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do poszerzania wiedzy oraz sprawdzenie ich umiejętności z języka angielskiego.

Zakres olimpiady przedmiotowej dostosowany jest do norm programowych obowiązujących dany rocznik. Czas trwania wszystkich konkursów dla klas I-III i IV-VIII wynosi 45 minut, dlatego można je przeprowadzać podczas zajęć lekcyjnych.

Testy składają się z zadań zamkniętych z jedną lub kilkoma prawidłowymi odpowiedziami i zadań otwartych. Punkt przyznawany jest w przypadku zaznaczenia przynajmniej jednej poprawnej odpowiedzi. Jeżeli uczestnik zaznaczył chociaż jedną błędną odpowiedź nie otrzymuje punktu.

Testy dla szkoły podstawowej przygotowywane są przez doświadczonych nauczycieli, którzy na co dzień pracują z dziećmi i których pasją jest nauczanie. Mają one przyjemną formę, co zachęca dzieci do aktywnego udziału w konkursach.

Za pierwsze 3 miejsca z danego przyznawane są nagrody książkowe oraz dyplom laureata. Pozostali uczestnicy otrzymują dyplom uczestnictwa.

Teraz, uczniowie muszą poczekać około dwóch miesięcy na wyniki językowych zmagań. Miejmy nadzieję, że wśród nich znajdzie się wielu laureatów oraz osób uplasowanych na wysokich lokatach.

nauczyciel j. angielskiego

Julia Oller-Matuszewska