2023-10-09 Owocowo-warzywne śniadanie

Owocowo – warzywne śniadanie. 9 października 2023r. uczniowie klas I aktywnie włączyli się w realizację programu „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Na zajęciach przygotowywaliśmy zdrowe i smaczne śniadania. Między innymi były to kolorowe kanapki, sałatki, owocowo-warzywne szaszłyki. Pracę poprzedziła pogadanka na temat wartości odżywczych owoców i warzyw, sposobów ich przechowywania i zasadach higieny podczas jedzenia.

Po przygotowaniu potrzebnych produktów, narzędzi i umyciu rąk, dzieci z zapałem przystąpiły do obierania, krojenia, mieszania i nabijania na patyczki owoców i warzyw. W efekcie powstały bardzo kolorowe, a jednocześnie bardzo zdrowe przekąski, które bardzo szybko znikały z dziecięcych talerzy.