2017-10-27 SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

 

Dnia 27.10.2017r.  klasy pierwsze odwiedził niezwykły gość: pani leśniczy Katarzyna Różycka-  pracownik Nadleśnictwa Runowo Kr.

Na początku spotkania pani Kasia wspólnie z nami obejrzała film dydaktyczny „Jesień w lesie” przygotowany przez nasze panie. Dowiedzieliśmy się z niego dlaczego liście zmieniają jesienią barwę.

Następnie nasz gość opowiedział nam o drzewach naszych lasów. Mieliśmy okazję dokładnie obejrzeć poszczególne rodzaje liści , ich nasiona dotknąć je  i poczuć zapach.  Zgłębiliśmy naszą wiedzę dotyczącą  leśnych zwierząt. Wiemy że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, wiewiórki , daniela) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.

Pierwszaki wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków zwierząt i  ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę.W nagrodę otrzymały  przyrodnicze układanki – puzzle, natomiast dzieci jako wyraz wdzięczności wręczyły piękny jesienny bukiet kwiatów i niespodziankę jako podziękowanie za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

Serdecznie dziękujemy za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne – tym razem w leśniczówce ,może zimą  lub wiosną. Pozdrawiam.