Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Uczniowie klas 4 i 5 naszej szkoły zostali zaproszeni przez dyrektor Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku panią Ludmiłę Piekałkiewicz- Geruzel. Okazją do spotkania była zbliżająca się 100 rocznica urodzin patronki naszej szkoły -laureatki Nagrody Nobla-  Wisławy Szymborskiej. Po serdecznym przywitaniu pani Dyrektor wygłosiła ciekawą prelekcję o wybitnej polskiej poetce i zapoznała dzieci z pojęciem lepieja- krótkiego, jednozdaniowego, groteskowego wierszyka o określonej formie dwuwersu. Przy tej okazji ogłoszony też został konkurs na “ulepienie” lepieja związanego z promocją naszego pięknego miasta. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania tworzyli portrety Wisławy Szymborskiej angażując przy tym swe emocje i wyobraźnię! Po twórczej pracy przyszedł czas na zbiorowe odczytanie “Cebuli”
autorstwa polskiej noblistki oraz podziwianie imponującej wystawy haftu krajeńskiego, na której swe dzieła zaprezentowały panie: Elżbieta Cybulska, Grażyna Polan, Irena Cichończyk, Aleksandra Banach i Karolina Górecka. Dzieciom bardzo podobały się również rzeźby pana Józefa Walczaka. Kolejną atrakcją spotkania była wizyta w dziecięcym oddziale Biblioteki w Więcborku, gdzie uczniowie mogli się rozgościć i zapoznać z bogatą ofertą książek.
Dziękujemy bardzo za zaproszenie i czekamy z niecierpliwością na spotkanie w czerwcu!!!