WYCIECZKA DO TORUNIA KLAS III

W poniedziałek, 22 maja 2023r. uczniowie klasy 3 A i 3 B wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia.
Pierwszym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy film pt. „Cudowna podróż”. Dostarczył on wielu wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach i planetach.
Następnie wraz z przewodnikiem wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę, z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz, „Fontannę ze złotymi żabkami „ , kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w. , Dom Kopernika – przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma .
Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia toruńskich pierników i pamiątek.
Ostatnim punktem wizyty w Toruniu był pobyt w Manufakturze słodyczy, gdzie poznaliśmy cały proces wyrobu cukierków, lizaków z przygotowanego gorącego, aromatycznego karmelu. Uczyliśmy się tam własnoręcznie wyrabiać lizaki. Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.