KLASA SPORTOWA

logo_kl_sport_naglowek

   Główną przyczyną regresu sprawności motorycznej i wydolności fizycznej jest niewątpliwie ograniczona aktywność ruchowa, która w polskich szkołach jeszcze do niedawna ograniczała się do 2 godzin tygodniowo.
W systemie polskiego szkolnictwa oświatowego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych powołano klasy sportowe gdzie dzieci i młodzież szkolna z poszerzonym do 10 godzin tygodniowo zajęć z kultury fizycznej trenuje określone dyscypliny sportowe.
Także i w naszym Gimnazjum z inicjatywy dyrekcji szkoły i nauczycieli wychowania fizycznego powstała klasa sportowa o profilu piłki nożnej chłopców. Po zatwierdzeniu projektu przez organ prowadzący w ubiegłym roku szkolnym 2011/2012 przystąpiliśmy do finalizowania wszystkich dokumentów i pozwoleń na organizację takiej klasy. Pod koniec roku szkolnego odbył się pierwszy nabór do klasy piłkarskiej.   Nabór do klasy sportowej prowadzono spośród dzieci kończących szkoły podstawowe w powiecie sępoleńskim opierając się na pomiarze podstawowych cech somatycznych (wysokość i ciężar ciała) badaniach lekarskich i wybranych próbach testu sprawności fizycznej ogólnej i specjalnej (technicznej). Program szkolenia z zakresu piłki nożnej w klasie pierwszej obejmuje głównie ćwiczenia ogólnorozwojowe i elementy techniczno – taktyczne, w kolejnych latach wzrastać będzie liczba godzin na zajęcia specjalistyczne oraz częstotliwość udziału w rozgrywkach sportowych.
 kl_sport_zbio
  Dodatkowo uczniowie klasy sportowej mogą korzystać z dodatkowych zadań i atrakcji przygotowanych dla zawodników: zajęcia na szkolnej siłowni, lekcje pływania na basenie, kibicowanie na meczach Polskiej Ligi, wyjazdy na kręgle, do kina czy do muzeum.
Mamy nadzieję, że uczniowie tej klasy sportowej będą godnie reprezentować nasze gimnazjum w rozgrywkach młodzieżowych a w przyszłości zasilą szeregi drużyn juniorskich i seniorskich naszego miejscowego klubu „GROM” Więcbork.