2014-03-24 KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT

logo_uksKOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT

11 marca odbyły się w naszej szkole zawody gminne w koszykówce dziewcząt. Nasza reprezentacja rozegrała tylko jeden mecz z sypniewskim gimnazjum. Bardzo ładna gra naszego zespołu dała wynik 51:18. W wyniku tego zwycięstwa dziewczęta zagrały w ćwierćfinale wojewódzkim w Bydgoszczy. Pozostałe zespoły reprezentowały Inowrocław, Mogilno i Bydgoszcz. W wyniku losowania rozegrały pierwszy mecz z Inowrocławiem i po bardzo dobrej grze zwyciężyły 33:7. Drugi mecz miał wyłonić przeciwnika naszej drużyny. Bydgoszcz bardzo wysoko pokonała Mogilno 99:7 i tym samym o pierwsze miejsce nasza szkoła walczyła właśnie z Błękitnymi Delfinami (taką nazwę ma zespół Gimnazjum nr 9 w Bydgoszczy). Dziewczyny bardzo dzielnie trzymały się w pierwszej połowie meczu (31:12), niestety w drugiej połowie ogranie i doświadczenie zespołu bydgoskiego wzięło górę. Mecz zakończył się wynikiem 75:14.