2016-09-02 RAJD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

logo_szkolaRajd integracyjny klas pierwszych, Więcbork’ 2016

W piątkowy poranek pierwsze klasy, pod opieką swoich nowych wychowawców, udały się, na stadion miejski, by zgodnie z długoletnią tradycją, uczestniczyć w kolejnym Rajdzie Integracyjnym. Przemarsz przez miasto odbył się sprawnie, uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony. Nad przebiegiem imprezy czuwali wychowawcy klas pierwszych: pani Ilona Gruszczyńska (klasa 1a), pan Sławomir Sobecki (klasa 1b) oraz pani Wiesława Krasicka-Ćwikła (klasa 1c). Dodatkowo wspierali ich inni nauczyciele naszej szkoły: pani Jolanta Birkholz, pan Michał Słoma oraz odbywająca praktyki studenckie w naszej szkole – pani Katarzyna Sperka. Nie można pominąć pana Piotra Tuleję, którego zadaniem było przygotowanie – jak zwykle pysznych – kiełbasek z grilla.

Pan Michał Słoma, nauczyciel wychowania fizycznego, przygotował mnóstwo sportowych konkurencji, w których z prawdziwym zaangażowaniem brali udział przedstawiciele klas pierwszych.
Sportowa rywalizacja zakończyła się zwycięstwem klasy 1b, dwie pozostałe klasy zajęły ex aequo drugie miejsce. Kolejnym punktem naszego rajdu był konkurs plastyczny, w którym uczniowie mieli stworzyć wizerunek siebie-gimnazjalisty, po ukończeniu szkoły za trzy lata. Nie chodziło tu o plastyczne umiejętności, co bardziej – o alegoryczne przedstawienie pożądanych cech. Zwyciężyła klasa 1a.

Zwieńczeniem rajdu było wspólne spożycie kiełbasek z grilla, po czym udaliśmy się tą samą drogą do naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Więcborku za wsparcie finansowe naszego rajdu.