2018-11-23 ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

W piątek 23 listopada 2018 r uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w żywej lekcji przyrody. W niezwykle fascynujący świat egzotycznych zwierząt wprowadził ich pasjonat, hodowca pan Jarosław Rejman z Torunia. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat czym są karmione, jak się rozmnażają, jaki prowadzą tryb życia zabawne owady: patyczaki, straszyki, modliszki, karaczany, tajemnicze pajęczaki ptaszniki i skorpiony. Wszystkich urzekły dwa kameleony jemeńskie: Jacek i Nikodem oraz różne gatunki gekonów. Udało się zaobserwować jak Jacek swoim długim językiem upolował świerszcza. Wiele frajdy dzieciom sprawił bezpośredni kontakt z tymi egzotycznymi zwierzętami. Bardzo emocjonalnie przyglądali się zwierzętom w ich terrarium. Reakcje były różne. Bardzo dziękujemy panu Jarkowi za wspaniałą lekcję, a początkującym hodowcom patyczaków życzymy powodzenia.