PASOWANIE NA CZYTELNIKA

17 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyło się Pasowanie na czytelnika uczniów klas I zorganizowane przez bibliotekarkę panią Katarzynę Jurczyńską. W świat książek dzieci zostały wprowadzone przez koleżanki i kolegów klas II i III. Wróżki (Lena Spica i Hanna Zach) oraz skrzaty (Antonina Kaplar i Lena Nowowiejska) prowadziły dialogi z pierwszoklasistami i zadawały im zagadki, a Książka (Zofia Kulik) przedstawiła im swoje prośby, czyli zasady poszanowania wypożyczonych z biblioteki książek. Przez scenę przetoczył się korowód baśniowych postaci: Czerwony Kapturek (Zofia Gorgoń), Śnieżka (Vanessa Nietz) i krasnoludki (Laura Bąk i Zosia Wiśniewska), Dziewczynka z zapałkami (Anastazja Sommerfeld) z Damą (Anastazja Kuczkowska), Królowa śniegu (Marta Wielgus) z Kajem (Filip Pilarski) i Gerdą (Anna Marglewska), Śpiąca królewna (Lena Mazurek) z Królewiczem (Brajan Korczak). W miłej baśniowej atmosferze uczniowie klas pierwszych, w obecności swoich wychowawczyń, pań: Natalii   Długołęckiej i Anety Różniatowskiej, złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.
Witamy ich serdecznie w szeregach czytelników biblioteki szkolnej i życzymy, by czerpali z książek jak najwięcej radości i mądrości.