IMIENINY SZKOŁY

9 grudnia 2022r. w naszej szkole świętowaliśmy kolejną rocznicę nadania szkole imienia Polskich Noblistów. Imieniny szkoły, już w klimacie świątecznym, obchodziliśmy w szerokim gronie sympatyków więcborskiej Jedynki.

Pachnące choinki, kiermasz świątecznych ozdób i pyszne ciasta sprawiły, że poczuliśmy już atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejszym akcentem uroczystości był koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Polskich Noblistów w Więcborku.

Każda klasa, wraz z wychowawcą, przygotowała występ muzyczny. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne i instrumentalne. Uczniowie swoim występem muzycznym walczyli o niesamowite nagrody, które ufundowała Rada Rodziców – wspólny wyjazd klasy do kręgielni, wyjazd na basen, wyjazd na lodowisko oraz wyjście na pizzę. Choć wszystkie kolędy były w wyjątkowych i oryginalnych aranżacjach, trzeba było dokonać wyboru zwycięskich klas. Jury w składzie: p. Danuta Tryka, p. Anna Bogdzinska, p. Ilona Sobecka – Gruszczyńska,  p. Karol Koziel oraz p. Marek Bakowski rozstrzygnęli konkurs przyznając I miejsce klasom drugim, II miejsce klasom trzecim a III miejsce klasie 6a. W konkursie wyróżniona została dodatkowo klasa 8b. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za współorganizację tak pięknego i wzruszającego wieczoru.