DZIEŃ KROPKI ŚWIĘTO KREATYWNYCH DZIAŁAŃ

Po raz trzeci w naszej szkole w dniu 15 września klasy 1-3 obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki -Święto Kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia nasi najmłodsi uczniowie byli uczestnikami wielu działań. Między innymi obejrzeliśmy film o małej Vashti, który powstał w oparciu o książkę pt. „The Dot” Petera Reynoldsa. ( opowiada  ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie.) Właśnie film był inspiracją do rozmaitych kreatywnych zabaw i zadań. Pierwszaki wykonali kropkowe prace plastyczne i ozdabiali boisko kredowymi kropkami. Klasy drugie i trzecie tworzyli prace plastyczne „W Kropkolandii”,prezentowały kropkowy strój, bawiły się w poszukiwaczy kropek w kodach  QR ,podchody na terenie szkoły. Klasy trzecie redagowały życzenia dla Vashti. Podsumowaniem Dnia Kropki było wyjście do Biblioteki Miejskiej na kreatywne zajęcia.

Szukajcie talentów, przeganiajcie smutki, uczcie się jak dodawać innym i sobie wiary we własne możliwości! Dzień Kropki w szkole to wspaniała szansa na to, by przepracować wiele trudności. Jak?

  • Miny – prezentujcie miny, które przeganiają smutek. Od razu zrobi się weselej!
  • Lista dodającą otuchy – stwórzcie plakat, który zawiśnie w waszej galerii lub sali, gdzie zawrzecie listę komunikatów, którymi możemy udzielić wsparcia koledze, gdy brak mu wiary we własne możliwości. Na przykład:
  • Nie udało Ci się tak jak chciałeś? Następnym razem wyjdzie jeszcze lepiej!
  • Nie podoba Ci się ten rysunek? Mnie się podoba. Zrób nowy, a ten daj mi, jeśli chcesz.
  • Nie poddawaj się!
  • Trening czyni mistrza!
  • To wyjątkowa praca. Nikt inny takiej nie zrobił. Dlatego jest super!

To był wspaniały pełen wrażeń i pozytywnych emocji dzień.