2017-09-15 SPRZĄTANIE ŚWIATA

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tradycyjnie we wrześniu uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami włączyli się w ogólnopolską akcję „Sprzątania Świata”. Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawiczki, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani ruszyli oczyszczać wcześniej wyznaczone rewiry np. tereny wokół szkoły, osiedle BoWiD, pętlę koło „Suszynkowa”, pobocza dróg na Nowy Dwór, Witunię oraz  Suchorączek. Młodzieży sprzyjała słoneczna pogoda i przyjazna atmosfera pracy. Po zakończeniu akcji wszyscy uczestnicy zjedli kiełbaskę z grilla.                                                    Prawdziwym problemem ekologicznym są tysiące kg śmieci codziennie produkowanych w naszych domach. Ważna więc jest konkretna zmiana w codziennym życiu polegająca na robieniu świadomych zakupów, unikaniu odpadów i odpowiednim nimi  gospodarowaniu.