2026-05-25 I Gminny Konkurs Przyrodniczy „MŁODY PRZYRODNIK”

I Gminny Konkurs Przyrodniczy „MŁODY PRZYRODNIK” za nami!

 

W dniu 25 maja 2026 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Polskich Noblistów w Więcborku odbył się I Gminny Konkurs Przyrodniczy „MŁODY PRZYRODNIK”, skierowany do uczniów klas VII–VIII szkół podstawowych z gminy Więcbork. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych: Joannę Baranowicz, Annę Schwartz, Aldonę Woźniak oraz Michała Starzeckiego.

Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Więcborka Pana Waldemara Kuszewskiego, co podkreśliło rangę konkursu oraz znaczenie rozwijania zainteresowań naukami przyrodniczymi wśród młodzieży naszej gminy.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów, promowanie logicznego myślenia, umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy oraz integracja młodzieży z różnych szkół naszej gminy. Zakres konkursu obejmował zagadnienia z biologii, chemii, fizyki i geografii zgodne z podstawą programową szkoły podstawowej.

W konkursie udział wzięli uczniowie reprezentujący:

  • Szkołę Podstawową Nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku
  • Szkołę Podstawową Nr 1 im. Polskich Noblistów w Więcborku
  • Szkołę Podstawową im. E.J. Orzelskich w Runowie Kr.
  • Szkołę Podstawową w Zakrzewku
  • Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Jastrzębcu
  • Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Pęperzynie
  • Szkołę Podstawową im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie

Po zmaganiach konkursowych komisja wyłoniła laureatów:

I miejsce – Jakub Szulc – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku

II miejsce – Mateusz Helt – Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie

III miejsce – Oliwier Marach – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Jastrzębcu

Wyróżnienia otrzymali:

  • Marlena Piłka – Szkoła Podstawowa im. E.J. Orzelskich w Runowie Kr.

  • Piotr Pieczko – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Polskich Noblistów w Więcborku

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy, zaangażowania oraz ambitnej rywalizacji w duchu fair play.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu oraz opiekunów towarzyszących uczestnikom podczas wydarzenia.

Wyrazy wdzięczności składamy również Burmistrzowi Więcborka Panu Waldemarowi Kuszewskiemu za objęcie konkursu Honorowym Patronatem oraz Sponsorom konkursu za okazane wsparcie, ufundowanie nagród oraz pomoc w organizacji wydarzenia. Dzięki Państwa życzliwości i zaangażowaniu możliwe było przygotowanie konkursu na wysokim poziomie oraz nagrodzenie młodych pasjonatów nauk przyrodniczych.

Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów:

Banku Spółdzielczego w Więcborku
PSB Mrówka Więcbork

Dziękujemy także Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Polskich Noblistów w Więcborku za pomoc organizacyjną i stworzenie przyjaznej atmosfery dla uczestników konkursu.

Mamy nadzieję, że konkurs „MŁODY PRZYRODNIK” na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń edukacyjnych naszej gminy i będzie inspirował młodzież do dalszego rozwijania swoich pasji oraz zainteresowań naukami przyrodniczymi.