2017-11-17 Europejski Dzień Języków w naszej szkole

Europejski Dzień Języków w naszej szkole.

    W piątek 17 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała informacje na temat losowo wybranych krajów europejskich. W klasach znalazły się dekoracje i poczęstunki związane z danymi państwami. Informacje na temat kraju i języka prezentowane były krótko całej społeczności naszej szkoły na sali gimnastycznej.
W piątkowe przedpołudnie odbyliśmy podróż po Polsce z klasami 1, przenieśliśmy się w muzycznym klimacie do Włoch z klasą 4a, urocze skrzaty z klasy 4b opowiadały nam o Irlandii, klasa 4c przywitała nas po niemiecku, 7a rozwinęła przed nami wachlarz smaków serów i czekolad szwajcarskich, 7b zabrała nas na audiencję do królowej Brytyjskiej, 2a pokazała nam holenderskie wiatraki i tulipany, 2b przeniosła nas do krainy Pippi Langstrumpf i Alfreda Nobla we wcale nie takiej zimnej Szwecji, 2c przywitała nas nad Bosforem w tradycyjnych Tureckich nakryciach głowy – Fezach, 3a doskonale oddała klimat gorącej Hiszpanii i temperament jej mieszkańców, z 3b znaleźliśmy się na Placu Czerwonym w stolicy Rosji – Moskwie a z 3c poczuliśmy zapach pieczonych kasztanów na Placu Pigalle i podziwialiśmy piękne Francuzki spacerujące pod wieżą Eiffla.
Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz, jak to pięknie ujęła pani dyrektor Ilona Sobecka- Gruszczyńska, Europa spotka się w Więcborku z uczniami naszej szkoły.