Integracja na świeżym powietrzu

6 września 2022r. przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się integracyjna wycieczka rowerowa dla uczniów klasy VI b. Inicjatorami rajdu rowerowego był Pan Mirosław Łebek-pracownik Krajeńskiego Parku Krajobrazowego oraz rodzice uczniów klasy VI b.  Pod opieką wychowawcy klasy, pracowników parku krajobrazowego oraz pań: Julity Chołody i Adrianny Cieślik grupa 16 rowerzystów wyruszyła w trasę spod Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Polskich Noblistów w Więcborku i  udała się drogami leśnymi i gminnymi na przejażdżkę rowerową. Trasa rajdu obejmowała takie miejscowości jak: Śmiłowo, Pęperzyn i Runowo.  Po drodze uczestnicy rajdu zatrzymali się wyznaczonym miejscu edukacyjno-turystycznym należącym do Nadleśnictwa Runowo, gdzie odbyło się ognisko, a następnie uczniowie mieli okazję wziąć udział w grach i zabawach w ramach edukacji przyrodniczej przeprowadzonych przez pracowników Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Każdy uczestnik rajdu oraz konkurencji otrzymał drobne nagrody ufundowane przez park krajobrazowy jak i Radę Rodziców.

Po posiłku i zabawach na świeżym powietrzu uczestnicy rajdu, który liczył około 15 kilometrów,  ruszyli w drogę powrotną w kierunku szkoły. Dzień ten, chociaż bardzo intensywny, na pewno na długo zostanie zapamiętany przez biorących w nim udział szóstoklasistów i bez wątpienia jest warty powtórzenia.

Uczniowie wraz z wychowawcą serdecznie dziękują osobom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia: pracownikom Krajeńskiego Parku Krajobrazowego oraz rodzicom,  którzy zadbali nie tylko o dobrą zabawę i integrację młodzieży,  ale również o jej bezpieczeństwo.

Wychowawca klasy VI b Julia Oller-Matuszewska