2022-06-05 PIKNIK SZKOLNY

W niedzielne popołudnie, 5 czerwca szkolne boisko zapełniło się uczniami, rodzicami, nauczycielami i mieszkańcami Więcborka, a wszystko za sprawą pikniku szkolnego „Z przyjaźnią po zdrowie” zorganizowanego przez Radę Rodziców działającą przy szkole. Uroczystego powitania dokonała Pani dyrektor szkoły Ilona Sobecka –Gruszczyńska oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Kosińska. Niespodzianką a zarazem wielkim podziękowaniem był wspaniały i przepyszny tort od rodziców dzieci z Ukrainy uczących się w naszej szkole – DZIĘKUJEMY !!!.

Nie zabrakło atrakcji dla ciała i ducha. Przy dźwiękach muzyki miło płynął czas młodszym i starszym uczestnikom spotkania. Zapach nieziemsko pysznego bigosu, grochówki i grillowanych kiełbasek niósł się daleko przyciągając najbardziej wybrednych smakoszy. Rodzice także nie zawiedli zapewniając ogromną ilość domowego ciasta. Bardzo słodka wata, wyśmienity popcorn wywoływały uśmiech na twarzach dzieci i rodziców. Pięknie pomalowane twarze, barwne warkoczyki, bogaty program artystyczny, animacje oraz „dmuchańce” to tylko część niespodzianek, jaka czekała na uczestników pikniku. Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim wszyscy chętni mogli oznakować rowery. Nadleśnictwo Runowo Krajeńskie oraz Krajeński Park Krajobrazowy przygotowały gry i zabawy o tematyce przyrodniczej. Niezawodni druhowie z OSP Więcbork zapewnili bezpieczeństwo w trakcie trwania pikniku oraz zaprezentowali wyposażenie samochodu ratowniczo – gaśniczego i opowiedzieli o swojej pracy. Wszystkie te atrakcje były przeplatane występami artystycznymi uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło recytacji wierszy, śpiewu piosenek czy występu grupy tanecznej. Dzięki uprzejmości Pani dyrektor chętni mogli obejrzeć jak wygląda nowa hala sportowa, która nie dawno została otwarta.

Nie bez znaczenia była także piękna pogoda, która rozpieszczała wszystkich. Zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli oraz pracowników szkoły sprawiło, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy, a zebrane tego dnia środki zostaną przeznaczone na doposażenie siłowni napowietrznej na terenie szkoły.

Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz osobą zaangażowanym w organizację tegorocznego pikniku i już zapraszamy za rok.

Artykuł napisała Wiktoria Starzecka z klasy 8c