2021-06-06 “DZIĘKUJEMY, MEDYCY”

W Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem: „Dziękujemy,  Medycy” zaangażowało się ponad 1000 uczniów z całej Polski. Tak chcieli okazać wsparcie „bohaterom” z pierwszej linii frontu walki z COVID-19. Autorzy prac zwrócili uwagę na fakt, że choć są młodzi, bo to uczniowie klas I- III szkół podstawowych, to już wiedzą, iż medycy to „ superbohaterowie”.

Do konkursu przystąpiło również 31 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Polskich Noblistów w Więcborku. Z prac plastycznych uczniów powstała najbardziej życzliwa i pełna wdzięczności galeria. Każda z prac to wzruszające dzieło, które chwyta za serce. Nie do wiary, że najmłodsi tak postrzegają ten ciężki dla nas wszystkich czas. Dzieci poprzez wykonane prace dziękują za wyleczenie dziadków, rodziców, sąsiadów. Walor estetyczny prac to jest jeden aspekt, ale bardzo ciekawy jest przekaz. Obok karetek, helikopterów, sal szpitalnych, gdzie medycy pracują widać również maseczki, strzykawki do szczepień i płyny dezynfekujące. To jest bardzo budujące, że uczniowie rozumieją, jak w zasadniczy sposób pomagamy sobie wzajemnie walczyć z pandemią COVID- 19.

Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy pamiątkowe i nagrody rzeczowe. Sponsorami upominków byli właściciele więcborskich aptek: Apteka Centrum Zdrowia, Apteka Więcborska , Apteka Dr. Max. Bardzo dziękujemy, a wszystkim medykom życzymy dużo zdrowia i wytrwałości w walce z pandemią.

W załącznikach: zdjęcia uczestników konkursu oraz wykonanych prac plastycznych.