2019-11-27 OGÓLNOPOLSKI KONKURS “LEON”

OGÓLNOPOLSKI KONKURS “LEON”

 

W środę, 27 listopada br. w naszej szkole odbyła się jesienna sesja Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Leon” z języka angielskiego, w którym  brało udział ponad 30 uczniów z klas: II oraz V-VIII.

Leon to seria ogólnopolskich konkursów dla dzieci i młodzieży w szkole podstawowej, w poniższych kategoriach:

  • konkurs matematyczny,
  • konkurs z języka polskiego z elementami ortografii,
  • konkurs z języka angielskiego,
  • konkurs  zintegrowanych sprawności.

Celem konkursu  jest zachęcenie dzieci do poszerzania wiedzy oraz sprawdzenie ich umiejętności z danego obszaru, a zakres olimpiady przedmiotowej dostosowany jest do norm programowych obowiązujących dany rocznik. Czas trwania konkursu dla klas I-III i IV-VIII wynosi 45 minut. Test składa się z zadań zamkniętych z jedną lub kilkoma prawidłowymi odpowiedziami i z zadań otwartych.

Za pierwsze 3 miejsca z konkursu przyznawane są nagrody książkowe oraz dyplom laureata. Miejsca IV-X nagradzane są dyplomem laureata. Pozostali uczestnicy otrzymują dyplom uczestnictwa. W konkursie przyznawane są miejsca ex aequo.

Wyniki testów z sesji jesiennej, wpłyną do szkoły w połowie stycznia 2020r. Miejmy nadzieję, że przyniosą ze sobą co najmniej kilku laureatów. Opiekunami, a zarazem szkolnymi organizatorami konkursu były Panie: J. Oller-Matuszewska i K. Jurczyńska

J. Oller-Matuszewska