2019-11-19 WYCIECZKA DO MUZEUM

WYCIECZKA DO MUZEUM

 

Uczniowie klas VIII na wycieczce do Muzeum Wojsk Lądowych

Dnia 19.11.2019r. uczniowie klasy VIII a i VIII b wraz z opiekunami: p. J. Oller-Matuszewską, p. A. Woźniak i p. I. Sobecką-Gruszczyńską uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Celem wycieczki było pokazanie uczniom eksponatów związanych z historią wojskowości od czasów średniowiecza do czasów współczesnych oraz kształcenie postaw patriotycznych i szacunku dla polskiego dziedzictwa narodowego.

Bydgoskie  Muzeum Wojsk Lądowych  gromadzi zabytki związane z historią wojsk lądowych poczynając od średniowiecza, przez wojny XVII wieku, powstania narodowe, walki o granice w latach 1918-1921, II wojnę światową po udział żołnierzy polskich w misjach pokojowych i stabilizacyjnych na całym świcie. Szczególną uwagę muzeum kładzie na dzieje II wojny światowej przedstawiając eksponaty ze wszystkich pól bitewnych na których przelewana była krew polskiego żołnierza. Muzeum posiada również bogatą kolekcję ciężkiego sprzętu wojskowego, w tym kilkanaście całkowicie sprawnych pojazdów wykorzystywanych w czasie inscenizacji historycznych.

Uczniowie z  zaciekawieniem słuchali pana przewodnika, który przeprowadził ich przez historię polskiej wojskowości od czasów Mieszka I do czasów współczesnych, urozmaicając co chwilę swoje opowieści ciekawostkami i anegdotami. Po wizycie w muzeum klasy VIII udali się na posiłek do restauracji McDonald’s. Wycieczka, dostarczającą  uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, bez wątpienia  była bardzo udana i warta jest powtórzenia w niedalekiej przyszłości.

 

  1. Oller-Matuszewska
  2. Woźniak
  3.   Sobecka-Gruszczyńska