2019-10-24 WYSTAWA

WYSTAWA

Uczniowie klasy VIII a na wystawach  sztuki lokalnych artystów

Dnia 24 października br. uczniowie klasy VIII a pod opieką wychowawcy, Pani Julii Oller-Matuszewskiej oraz Pani Wiesławy Bonk udali się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku by obejrzeć wystawę sztuki biomechanicznej Pana Roberta Skazy oraz malarstwa Pana Waldemara Kuczerepy. Ósmoklasiści mieli okazję zobaczyć najlepsze prace wspomnianych artystów  wykonane w ciągu ostatnich lat. Obrazy zaprezentowane  przez pana Kuczerepę to  przede wszystkim prace surrealistyczne  i pełne symbolizmu, wypełnione wizjami z pogranicza snu i fantastyki. Z kolei Pan Skaza pokazał na wystawie część swoich instalacji 3D pt. „Biomechaniczne kobiety”. Uczniowie  obejrzeli także cykl pt.  „Potwory morskie” inspirowany książkami Howarda Phillipsa Lovecrafta, a także  filmami z  serii „Obcy”. Prace Pana Roberta powstają metodą upcyklingu, czyli przy użyciu  materiałów już istniejących, często określanych jako śmieci.

Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem niecodziennych wystaw. Na koniec wizyty w bibliotece odwiedzający mieli także okazję zobaczyć ekspozycję pt. “Chór Lutnia z Więcborka 1919 – 2019”.  W drodze powrotnej ósmoklasiści odwiedzili MGOK w Więcborku, gdzie swoją wystawę malarstwa prezentuje Pan Zbigniew Jastrowski– pedagog uprawiający malarstwo, rysunek i sztukę użytkową. Czwartkowe spotkanie ze sztuką na pewno na długo zostanie zapamiętane przez jej młodych odbiorców.

Julia Oller-Matuszewska wychowawca klasy VIII a