2018-11-22 KONKURS RECYTATORSKI

KONKURS RECYTATORSKI

22 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski uczniów klas I-II. Eliminacją do  tego konkursu były  konkursy zorganizowane w klasach. To już drugi w historii szkoły  konkurs.

Na początku przedstawiono cele  konkursu:

• bogacenie czynnego i biernego słownika uczniów,
  • ukazanie piękna języka polskiego,
    przezwyciężania onieśmielenia u uczniów, wyrabianie odwagi
  • integracja uczniów , nauczycieli, rodziców poprzez wspólną zabawę,
  • przybliżenie twórczości znanych pisarzy i poetów polskich.

Z kolei przedstawiono  jury. Przyjęto, że  w skład komisji wchodzą nauczyciele nie będący wychowawcami klas i nie przygotowujący uczestników  do konkursu.
Następnie wysłuchaliśmy pięknej recytacji 20 uczestników. Młodzi recytatorzy interpretując utwory  zapoznawali słuchaczy  z otaczającym nas światem  przyrody , z przygodami bohaterów literatury dziecięcej, opowiadali recytując o uczuciach  towarzyszących dzieciom  i  dorosłym. W atmosferze życzliwości i serdeczności upłynął czas.

Recytatorzy mogli liczyć na wsparcie widowni i gromkie brawa .

W czasie , gdy komisja udała się na naradę, by wyłonić zwycięzców dzieci rozwiązywały zagadki. Dla ich rodziców również przygotowano zadania specjalne.

Wyniki konkursu

I miejsce uzyskał Mateusz Ostojski  z klasy II A, który zaprezentował utwór Danuty Wawiłow „Dziura dziumdzia”

II miejsce zdobyła  Kornelia Affelska z  klasy II B, która recytowała wiersz „O Fabianie” Danuty Wawiłow

III miejsce uzyskała Julia Masztakowska  klasy I A , która wyrecytowała  utwór Jana Brzechwy „Na straganie”

Wyżej wymienieni uczniowie reprezentować będą szkołę w gminnym konkursie recytatorskim w Zakrzewku.

Wyróżnienia otrzymali

Monika Błocińska z klasy II B wiersz „Samochwała” Brzechwa

Eliza Janicka z klasy II A „ O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci”  Juliana Tuwima

Łukasz Obara  z klasy klasa I A  zaprezentował wiersz „Szybko” Danuty Wawiłow

Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w konkursach.