2017-11-20 WYCIECZKA PIERWSZAKÓW

WYCIECZKA PIERWSZAKÓW

W dniu 20 listopada 2017 r. uczniowie klas pierwszych  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Noblistów w Więcborku wyjechali  na wycieczkę do Bydgoszczy. Był to wyjazd integrujący klasy Ia i I b. Pierwszą niespodzianką dla dzieci był udział w seansie filmowym w Multikinie . Dzieci obejrzały film ”Emotki”. Miały możliwość dokonania oceny postępowania bohaterów filmu.Wiedzą ,że przyjaźń , empatia, zrozumienie i dążenie do  obranego celu zwycięży nasze słabe strony.Następnie udaliśmy się do MacDonalda, aby zaspokoić nasze głodne brzuchy. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Papugarni oraz udział w warsztatach plastycznych. Każdy mógł samodzielnie stworzyć barwną papugę malując farbami na przygotowanym drewnianym szablonie. Dzieła nasze były kolorowe, niepowtarzalne, a pracowników  papugarnii  wprowadziły w zachwyt swoją dokładnością i pomysłowością wykonania. Każdy miał możliwość karmienia tych jakże pięknych i mądrych ptaków. Była ich spora gromada – około 80. Dowiedzieliśmy się czym te ptaki należy karmić, jaki prowadzą dzienny tryb życia. Wiemy, że papuga może przeżyć nawet 80 lat. Do Więcborka wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń. Była to nasza pierwsza, szkolna, całodniowa wycieczka.