2017-11-15 WYJAZD DO MUZEÓW W BYDGOZCZY

WYJAZD DO MUZEÓW W BYDGOZCZY

W dniu 15 XI 2017 r.  klasy trzecie gimnazjalne wyjechały zwiedzać wystawy do Muzeum Wojsk Lądowych i Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

W Muzeum Wojsk Lądowych na podstawie eksponatów muzealnych uczniowie mogli prześledzić zmiany jakie dokonywały się na przestrzeni wieków w uzbrojeniu a przy okazji powtórzyć historię Polski „Od Cedyni do Karbali”. Wystawa obejmowała historię walk z Niemcami, Szwedami, wojskiem napoleońskim , powstań narodowych, pierwszej i drugiej wojny światowej do czasów nam współczesnych – walk w Afganistanie.

W Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego na Wyspie Młyńskiej odwiedziliśmy Wystawę Archeologiczną. Uczniowie mogli zobaczyć zabytki odnalezione na plaży jeziora w Więcborku, Suchorączku i Zakrzewskiej Osady, dotyczące początku istnienia państwowości polskiej – czasów słowiańskich.

Kolejną wystawą zwiedzaną przez uczniów była sztuka współczesna. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia najnowszych dzieł sztuki współczesnych malarzy i rzeźbiarzy.