2017-10-31 PIERWSZAKI NA CMENTARZU

PIERWSZAKI NA CMENTARZU

W dniu 31 października 2017 r. w przeddzień Święta Zmarłych  uczniowie klas pierwszych SP udali się autobusem szkolnym  wraz z wychowawczyniami na cmentarz, aby uczcić pamięć żołnierzy polskich  poległych podczas II wojny światowej. Dzieci zapaliły znicze. W ciszy i skupieniu uczciły pamięć żołnierzy. Stary, parafialny cmentarz usytuowany jest w lesie. Panuje tu osobliwy klimat i nastrój. Uczniowie mogli zobaczyć,  groby,  które swoim wyglądem nie przypominają nagrobków współczesnych. Porośnięte  mchem, zapadnięte. Na wielu mogiłach być może nie zapłonie znicz. Dlatego pamiętajmy o tych, którym nikt nie zapali światełka. W powrotnej drodze obserwowaliśmy jesień w lesie i zmiany w przyrodzie. Idąc zatrzymaliśmy się pod prastarym bukiem. Zatoczyliśmy wspólne koło wokół tego niezwykłego drzewa. Ten buk to pomnik przyrody. Szanujmy przyrodę, która nas otacza.