2017-10-05 SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W czwartek 05.10.2017 r. gościliśmy w naszej szkole p. Michała Skowrona ratownika medycznego z więcborskiego szpitala.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy . Wiedzą w jaki sposób można pomóc poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Potrafią sprawdzić przytomność osoby dotkniętej nieszczęśliwym wypadkiem lub zdarzeniem oraz są zorientowani w jaki sposób wzywać pomoc lekarską.

Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych. Dowiedziały się również w jaki sposób przekazać informację o zagrożonym życiu, pracownikowi pogotowia ratunkowego – dyspozytorce. Obserwowały, a następnie samodzielnie wykonywały na manekinach sztuczne oddychanie, sprawdzały w fachowy sposób stan przytomności poszkodowanego. Orientują się w oddechach ratowniczych.

Dzięki odbytym warsztatom dzieci nauczyły się trudnej sztuki udzielania pierwszej pomocy . Być może w przyszłości uratują życie osobie potrzebującej w nagłej sytuacji życiowej. Zajęcia zostały udokumentowane na poniżej zamieszczonych zdjęciach.