2017-01-16 SPEKTAKL “SPACER PO LINIE”

logo_szkolaSPEKTAKL “SPACER PO LINIE”

 

     W dniu 16-01-2017 r uczniowie naszego gimnazjum już kolejny raz  mogli uczestniczyć  w spektaklu  o tematyce profilaktycznej.  Przedstawienie  pt. ” Spacer po linie”  przedstawili aktorzy z Teatru „KURTYNA”  z Krakowa .W tym roku aktorzy gościli w naszej szkole.

Spektakl „Spacer po linie” to przejmująca analiza czasu dojrzewania, kiedy młodzi ludzie stają wobec konieczności dokonywania wyborów, których głównymi determinantami są rozbudzone emocje. Nieumiejętność ich zrozumienia i zarządzania, potęgowana gniewem, frustracją i rozczarowaniem z racji niespełnionych potrzeb prowadzi wprost do inicjacji zachowań ryzykownych i dysfunkcyjnych. Bezprzedmiotowa agresja, używki, powielanie wzorców łamiących tradycyjne normy etyczne, moralne i społeczne, poczucie braku odpowiedzialności i brak samoakceptacji – to czynniki, które deregulują i niszczą cała strukturę emocjonalno- psychiczną człowieka. Aby temu zapobiec, konieczna jest prezentacja tego modelu zachowań i ukazanie alternatywnej, właściwej drogi rozwoju.

Te właśnie zagadnienia opisuje i nim jest dedykowany scenariusz „Spaceru po linie”, nowego spektaklu Teatru Kurtyna.

Spektakl połączony z prelekcją tematyczną, uczniowie obejrzeli w ramach realizacji  zadań  Gminnego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego


[Not a valid template]