2016-12-09 IMIENINY SZKOŁY

logo_szkolaIMIENINY SZKOŁY

Siódma rocznica nadania naszemu gimnazjum im. Polskich Noblistów odbyła sie w naszej szkole 9 grudnia. Po południu dokładnie o godzinie 18.oo przygotowaliśmy dla mieszkańców Więcborka miłą uroczystość.

Tegoroczne świętowanie imienin było połączone z 80 rocznicą powstania budynku szkolnego w którym obecnie mieści się gimnazjum.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od sprzedaży przepysznych ciast przygotowanych przez uczniów i rodziców. Równocześnie trwały kiermasze ozdób świątecznych i książek, które były w bardzo atrakcyjnych cenach.

Kulminacją obchodów naszego święta szkoły było wieczorne spotkanie przy kawie. Wszyscy goście mogli posłuchać koncertu Więcborskiej Orkiestry Dętej prowadzonej przez Pana Karola Koziela. Wystąpiła grupa przedszkolaków z gminnego przedszkola “Niezapominajka” w Więcborku. Przygotowaliśmy projekcję multimedialną przedstawiającą historię 80 letniego budynku szkolnego oraz prezentację dotychczasowych osiągnięć edukacyjnych i sportowych naszego gimnazjum. Na koniec zaprezentowały się talenty które uczą się w naszej szkole. Można było posłuchać nowych aranżacji piosenek gwiazd muzyki.

Swoimi osobami zaszczycili nas Pani dyrektor gminnego przedszkola “Niezapominajka” Anna Pankanin, Pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego Izabela Gatz, dyrektor BOOS Pani Danuta Zawidzka, Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski oraz przedstawiciele Gminnej Biblioteki w Więcborku którzy przekazali na rzecz szkoły upominki.

Serdeczne podziękowania dla Pani Danuty Pasieka za przygotowanie poczęstunku i dla pana Arkadiusza Skowrona który jak zawsze czuwał nad oprawą medialną całej imprezy.