2016-11-03 SPOTKANIE Z POLICJANTEM

logo_szkolaSPOTKANIE Z POLICJANTEM

W dniu 3.11.2016 r.  młodzież gimnazjum uczestniczyła w zajęciach z zakresu prewencji nieletnich, które poprowadził podkom. Krzysztof  Milachowski– specjalista ds. nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Kraj. Podczas spotkania przypomniano procedury, które każdy uczeń powinien pamiętać i przestrzegać. Problematyka spotkania dotyczyła odpowiedzialności karnej nieletnich, przejawów demoralizacji oraz negatywnych, niepożądanych zachowań na terenie szkoły i poza nią. Funkcjonariusz uświadomił uczniom negatywne skutki, nie tylko zdrowotne związane z paleniem wyrobów tytoniowych, e-papierosów, spożywania alkoholu, czy zażywania środków psychoaktywnych. Uczniowie zadawali pytania i opowiadali o swoich doświadczeniach i obserwacjach.

Zajęcia z profilaktyki prewencyjnej przeprowadzono w ramach  realizacji wybranych zagadnień programu „Bezpieczna szkoła- Bezpieczny uczeń”.