2016-10-21 FINAŁ KONKURSU „ PRZYJACIEL PRZYRODY”

logo_szkolaFINAŁ KONKURSU „ PRZYJACIEL PRZYRODY”

W miniony piątek ( 21 października ) w świetlicy szkolnej Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Więcborku” odbył się finał konkursu „ Przyjaciel przyrody”, którego organizatorem był Krajeński Park Krajobrazowy. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po eliminacjach szkolnych z naszej szkoły do finału zakwalifikowały się cztery osoby: Zuzanna Studzińska, Kamila Sterling, Hubert Mudiuk i Maciej Domek. Pytania konkursowe nie należały do łatwych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą  z zakresu ekologii, ochrony przyrody, geografii, jak też Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Wśród laureatów- gimnazjalistów  II miejsce zajął Hubert Mudiuk uczeń kl IIb. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk pracowników KPK cenne nagrody rzeczowe ( laureaci – tablety) oraz dyplomy. Dodatkowo czekał na nich smaczny poczęstunek.

article