2016-09-22 SPRZĄTANIE ŚWIATA

logo_szkolaSPRZĄTANIE ŚWIATA

Tradycyjnie w trzeci weekend września więcborscy gimnazjaliści wraz z opiekunami włączyli się w ogólnopolską akcję „ Sprzątania Świata”, która przebiega pod hasłem „ Podaj dalej… drugie życie odpadów”. Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawiczki, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani ruszyli oczyszczać wcześniej wyznaczone rewiry np. tereny wokół szkoły, osiedle BoWiD, pętlę koło „ Suszynkowa”, pobocza dróg na Nowy Dwór, Witunię oraz  Suchorączek. Młodzieży sprzyjała słoneczna pogoda i przyjazna atmosfera pracy. Po zakończeniu akcji wszyscy uczestnicy zjedli kiełbaskę z grilla.                                                                                                         Nawiązując do hasła tegorocznej akcji trafnym pomysłem okazał się szkolny konkurs „Drugie życie odpadów”. Młodzi ludzie w kreatywny sposób wykorzystali odpady- z niepotrzebnych rzeczy powstały „małe dzieła sztuki”, które pozostali gimnazjaliści mogli podziwiać na okolicznościowej wystawie.                                                                                           Prawdziwym problemem ekologicznym są tysiące kg śmieci codziennie produkowanych w naszych domach. Ważna więc jest konkretna zmiana w codziennym życiu polegająca na robieniu świadomyc h zakupów, unikaniu odpadów i odpowiednim nimi  gospodarowaniu.