2016-04-12 AKCJA SADZENIA DRZEWEK

logo_szkolaAKCJA SADZENIA DRZEWEK

Pod hasłem “Posadźmy miliony drzew na całym świecie” została zorganizowana  w Polsce “Akademia Plant-for-the-Planet”. To proekologiczne warsztaty tematyczne dla uczniów szkół  połączone z akcją sadzenia drzew. Taką też akcję przygotowało dla uczniów naszego gimnazjum Nadleśnictwo z Runowa Krajeńskiego. Zaproszeni uczniowie z klasy drugiej usłyszeli bardzo wiele cennych informacji i wskazówek o ekosystemie leśnym. Następnie młodzież została przeszkolona w kierunku sadzenia młodych drzewek i całą grupą posadzili ok 150 sadzonek drzew. Kolejnym etapem akcji było wysprzątanie okolicznego lasu ze śmieci i udanie się na miłe podsumowanie akcji jakim było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.
     Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Więcborku wraz z uczniami składają serdeczne podziękowania za zaproszenie do udziału w tak szczytnej akcji proekologicznej. DZIĘKUJEMY !!!