2016-02-03 “BILET DO RAJU”

logo_szkola“BILET DO RAJU”

Dnia 3 lutego br. o godz. 11:45 młodzież naszego gimnazjum pod opieką nauczycieli udała się do MGOK na spektakl o tematyce profilaktycznej w wykonaniu dwóch aktorów z teatru „Kurtyna” z Krakowa.

Przedstawienie opowiadało o chłopcu, który dla rodziców był idealnym synem i wzorowym uczniem, a tak naprawdę nastolatkiem, który przez narkotyki i dopalacze opuścił się w nauce i zatracił poczucie wartości. Jego rodzice byli też przekonani, że właściwie wywiązują się z roli rodzicielskiej, a w rzeczywistości się nim nie interesowali. To smutne, że nic nie wiedzieli o swoim synu.

Powodem jego problemów był przede wszystkim brak kontaktu z rodzicami i wsparcia z ich strony, negatywny wpływ rówieśników i chęć zaimponowania im.

Ten spektakl pokazuje, jak łatwo przez brak rozmowy z dzieckiem możemy je stracić oraz jak łatwo dziecko, poprzez złe towarzystwo i brak zainteresowania ze strony rodziców, może się stoczyć.

Może taki problem istnieje też wśród nas? Bądźmy czujni i zapobiegajmy mu poprzez wzajemne zainteresowanie, dialog dziecko – rodzic.

Zadanie to realizowano w ramach Gminnego Programu Zdrowia Psychicznego.

299497265_1_261x203_teatr-kurtyna-zatrudni-telemarketera-krakow