2015-12-11 SZLACHETNA PACZKA

logo_szkola    W tym roku po raz kolejny klasa 2c wzięła udział w akcji pod nazwą Szlachetna Paczka. Ku zaskoczeniu i ogromnej radości nas wszystkich tegoroczna Paczka wyszła jeszcze lepiej niż w roku ubiegłym.
Oprócz kartonów z najpotrzebniejszymi rzeczami dla wybranej przez nas rodziny (ubrania, środki czystości, przybory szkolne, żywność z dłuższym terminem przydatności do spożycia, zabawki)  wraz z innymi klasami zrobiliśmy zbiórkę pieniędzy na zakup pralki automatycznej. Udało nam się zebrać prawie całą potrzebną kwotę! Niewielką resztę dołożyliśmy z klasowych pieniędzy. Chcielibyśmy złożyć szczególne podziękowania klasom i organizacjom, które przyczyniły się do tego, że pralkę dla rodziny udało się zakupić: dziękujemy uczniom klas 2a, 2b, 3c, Paniom z Wituni, Samorządowi Uczniowskiemu naszej szkoły, kierownictwu sklepu Media Expert z Więcborka oraz każdemu, kto dołączył się do naszej akcji.

W niedzielę, 13.12.2015, w czasie ogólnopolskiego finału Szlachetnej Paczki wszystkie przygotowane kartony wraz z pralką zostały przez nas osobiście dostarczone dziewięcioosobowej rodzinie z Nakła nad Notecią. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z przebiegu całej akcji. Jest to nie pierwsza i zapewne nie ostatnia Szlachetna Paczka organizowana w naszej klasie! Mamy nadzieję, że w roku przyszłym jeszcze więcej osób się do nas przyłączy, dzięki czemu będzie można pomóc kolejnym potrzebującym rodzinom.