2015-11-27 TOLERANCJA

logo_szkolaTOLERANCJA

 

 

16 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji 27.11.15 r. w naszej szkole odbył się apel, który przygotowali uczniowie klasy: 2c, 2b, 1b, 3c, 3a.

Głównym przesłaniem apelu było wskazanie, jak ważne jest w życiu poszanowanie poglądów ludzi, ich prawa do bycia innymi. Problemowi tolerancji przyświecała myśl Jana Pawła II : „Nikomu nie wolno poniżać drugiego człowieka, ani też wyrządzać mu krzywdy”. Podczas apelu uczniowie mieli okazję uświadomić sobie, iż największą wartością jest człowiek i szacunek do niego.

Gimnazjaliści dowiedzieli się, co oznacza termin tolerancja i czy sami są tolerancyjni w szkole oraz poza nią. Apel urozmaiciły nasze szkolne wokalistki. Wystąpiły: Małgosia Brączyk z kl. Ic w piosence „Tolerancja” St. Soyki, Ola Obara z kl. IIIa w piosence „Moja i twoja nadzieja” zespołu Hey, Beata Sadkowska w piosence „Nie nie nie”  – T. Love, Natalia Borowiak z kl. IIc  w piosence „Między nami nie ma niepotrzebnych” zespołu Ira oraz Kasia Kiedos z kl. IIc w piosence „Raz po raz” zespołu Perfect. Pod koniec pedagog szkolna dokonała podsumowania konkursu na plakat o tolerancji. Wręczyła nagrody i dyplomy.

1 miejsce uzyskała kl. 2a

2 miejsce uzyskała kl.2b

3miejsce przypadło kl. 1b