2015-11-10 SUBSTANCJE PSYCHOAKTYWNE NISZCZĄ ŻYCIE

logo_szkolaSUBSTANCJE PSYCHOAKTYWNE NISZCZĄ ŻYCIE

W dniu 10.11.2015r. młodzież klas 1-3 naszego gimnazjum uczestniczyła w zajęciach profilaktycznych pod hasłem: ”Substancje psychoaktywne niszczą życie”. Zadanie to realizowano zgodnie z planem programu profilaktycznego szkoły. Zajęcia prowadzili: Pani Alicja Dams pracownik Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Sępólnie Kraj oraz przedstawiciele prewencji z Komendy Powiatowej W Sępólnie Kraj. Pan Krzysztof Milachowski- specjalista ds. nieletnich i Pani Małgorzata Warsińska (sierż. szt.)- oficer prasowy.
Młodzież pozyskała wiedzę na temat środków psychoaktywnych: nikotyny, narkotyków, a w szczególności dopalaczy. Uświadomiono młodzieży jakie spustoszenie w psychice i organizmie pozostawiają środki psychoaktywne. Ponadto wcześniej wśród młodzieży gimnazjum została przeprowadzona ankieta dotycząca świadomości uczniów nt. dopalaczy.
Obecni przedstawiciele prewencji omówili problem od strony prawnej i pouczyli młodzież o odpowiedzialności karnej nieletnich w przypadku demoralizacji.

STAN_SANITARNY_POWIATU_ZA_2014R._page54_image2               policja