2013-10-15 Najlepsi tłumacze języków obcych.

logo_szkola

Najlepsi tłumacze z języka angielskiego i niemieckiego w Gimnazjum im. Polskich Noblistów już wyłonieni!

Dnia 26.09.2013 r. w ramach Międzynarodowego Dnia Języków Obcych została zorganizowana i przeprowadzona kolejna edycja wewnątrzszkolnego konkursu z języka angielskiego i języka niemieckiego „Mistrz translatoryki”. Konkurs polegał na jak najpoprawniejszym przetłumaczeniu krótkiego tekstu z języka angielskiego i niemieckiego na język polski. Część angielska konkursu była poziomowana dla poszczególnych klas, natomiast „germaniści” mieli do przetłumaczenia ten sam tekst.

W części angielskojęzycznej ogółem wzięło udział 53 uczniów ( 18 z klas pierwszych, 9 z klas drugich i 25 z klas trzecich ). W części niemieckojęzycznej zmagało się 16 uczestników.

Wyniki konkursu – część angielskojęzyczna

Klasy pierwsze:

1. Zaręba Agnieszka
2. Marchlewicz Katarzyna
3. Stypa Marcelina

Klasy drugie:

1. Wiese Radosław
2. Olszewska Martyna
3. Różycki Daniel

Klasy trzecie:

1. Skowron Mateusz
2. Sowińska Dagmara
3. Kołodziejek Daniel

Wyniki konkursu- część niemieckojęzyczna

1. Przybylski Mikołaj
2. Smyka Tobiasz
3. Smyka Mateusz

Wyszczególnione wyżej osoby otrzymały dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.

GRATULUJEMY !