2019-09-30 ÓSME TEŻ SPRZĄTAJĄ

ÓSME TEŻ SPRZĄTAJĄ

Uczniowie klasy VIII a uczestniczą w akcji „Sprzątanie Świata”

23 września br. uczniowie klasy VIII a naszej szkoły wraz z wychowawcą, Panią Julią Oller-Matuszewską oraz Panem Michałem Starzeckim, nauczycielem fizyki,  uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata” pod patronatem Fundacji „Nasza Ziemia”. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem   “Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” Tego dnia ósmoklasiści wraz z opiekunami udali się na teren pobliskiego osiedla oraz przynależących do niego garaży. Pomimo mało sprzątającej pogody, a dzięki zacięciu i aktywnej postawie uczniów, udało się zebrać kilka worków śmieci, które następnie zostały złożone w przeznaczonym do tego miejscu na terenie szkoły. Udział uczniów naszej szkoły w akcji „Sprzątanie Świata” bez wątpienia przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz rozwijania poczucia odpowiedzialności za jego kondycję.

wychowawca klasy: Julia Oller-Matuszewska