2019-09-20 SPRZĄTANIE ŚWIATA -POLSKA 2019

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2019

Tradycyjnie w trzeci weekend września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami włączyli się w ogólnopolską akcję „ Sprzątania Świata”, która przebiega pod hasłem „ Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy ”. Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawiczki, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani ruszyli oczyszczać wcześniej wyznaczone rewiry np. tereny wokół szkoły, osiedle BoWiD, pętlę koło „Suszynkowa”, pobocza dróg na Nowy Dwór, Witunię. Młodzieży sprzyjała słoneczna pogoda i przyjazna atmosfera pracy. Zasmuciły nas duże ilości napotkanych śmieci. Podczas takich akcji chodzi m.in. o promowanie nie śmiecenia, prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi. Ważna więc jest zmiana naszych indywidualnych nawyków ( „ Posprzątajmy sobie w głowach by nie śmiecić więcej”- Wojciech Młynarski)