2018-04-07 TURNIEJ DLA NIEPODLEGŁEJ

TURNIEJ DLA NIEPODLEGŁEJ

 

Uczniowski Klub Sportowy „Sympatycy” Więcbork postanowił uczcić obchody 100-lecia odzyskania niepodległości organizacją, dla lokalnej społeczności, imprezy sportowej połączonej z lekcją historii i patriotyzmu.
Z tej okazji w dniu 7 kwietnia, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1, miłośnicy siatkówki mięli okazję rywalizować w Turnieju Piłki Siatkowej „Dla Niepodległej” o Puchar UKS „Sympatycy” Więcbork .
Celem Turnieju, oprócz aspektu sportowego było przypomnienie młodzieży szkolnej, uczestnikom, kibicom wydarzeń i postaci historycznych, które wpłynęły na odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W tym celu zorganizowano w holu szkoły pokaz prac plastycznych uczniów dedykowanych rocznicy odzyskania niepodległości. oraz prezentację multimedialną „Droga do Niepodległej”. O „poświęceniu naszych przodków w walce o wolność ojczyzny i potrzebie celebrowania przez każdego z nas tej rocznicy” wspomniał także Prezes Klubu, Tomasz Bykowski podczas uroczystego otwarcia imprezy.
W rozgrywkach siatkarskich spotkały się cztery zespoły skupiające w swoich szeregach pasjonatów siatkówki i aktywności sportowej z regionu Krajny.
W spotkaniach półfinałowych doszło do rywalizacji „Sympatyków” i „LO Więcbork” oraz „Hunters” z zespołem „Calato”.
W wyniku pełnej „fajerwerków” siatkarskiej rywalizacji do finału turnieju awansowały doświadczone drużyny „Sympatyków” i „Calato”.
W zaciętym meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się ekipa „Hunters” wygrywając 2 : 1.
W finale zespół „Calato” królował na parkiecie wygrywając zasłużenie z „Sympatykami” 3 : 0
Kolejność końcowa Turnieju „Dla Niepodległej” o Puchar UKS „Sympatycy” Więcbork:
1. Calato
2. Sympatycy
3. Hunters
4. LO Więcbork
Najlepszym zawodnikiem zawodów został Mateusz Smagagowski z zespołu „Calato”
Zwycięski zespół wystąpił w składzie : Mateusz Smagagowski (MVP), Robert Oczkowski Karol Musiał, Maciej Kaczmarczyk, Tomek Kriese, Michał Nowak, Marek Marzec.
Po zakończeniu turnieju zaproszono uczestników i gości na poczęstunek przygotowany przez Panią Danutę Pasiekę. Organizatorzy dziękują uczestnikom za stworzenie atmosfery prawdziwej imprezy sportowej.