Kategoria ‘Szkoła’

2019-06-14 BAL ZAKOŃCZENIOWY

BAL ZAKOŃCZENIOWY   Tydzień przed zakończeniem roku szkolnego odbył się w naszej szkole bal dla absolwentów klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkoły podstawowej. Przepięknie przystrojona sala gimnastyczna świetny DJ oraz smaczne jedzenie sprawiło że młodzież bawiła się fantastycznie na balu.

2019-03-26 MILITARIA

MILITARIA   Grupa artystyczna „Rekonstrukto” przygotowała dla uczniów naszej szkoły pokaz historyczny „Wrzesień 39” czyli o tym jak wybuchła II Wojna Światowa a zniknęła II Rzeczpospolita. Była to piękna lekcja historii pod względem merytorycznym jak i technicznym. Młodzież mogła zobaczyć, dotknąć i zrobić sobie zdjęcia  z replikami broni wojskowej.

2019-03-21 ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY   W ramach obchodów Światowego Dnia Wody w Wodociągach w Więcborku odbyły się zajęcia edukacyjne dla ósmoklasistów SP1, dotyczące podstawowych informacji o funkcjonowaniu Stacji Uzdatniania Wody. Spotkanie poprowadził kierownik więcborskich Wodociągów – pan Piotr Łukarski. Uczniowie mieli okazję z bliska przyjrzeć się nowoczesnemu systemowi pracy urządzeń i maszyn w zmodernizowanej hydroforni. Dowiedzieli […]

2019-03-25 FILHARMONIA

FILHARMONIA   Kolejna filharmonia zawitała do naszej szkoły. Tym razem uczniowie mogli się wsłuchać i zobaczyć motywy muzyki hiszpańskiej. Przedstawione zostały instrumenty muzyczne adekwatne do tego stylu muzyki oraz zatańczone zostały regionalne tańce hiszpańskie włącznie z hiszpańską corridą.

2019-03-21 KANGUR 2019

KANGUR 2019   Konkurs matematyczny KANGUR co roku przyciąga coraz większą uwagę dzieci. Nie inaczej było w czwartek 21 marca do rozwiązywania trudnych zadań matematycznych stawiła się duża grupa młodych uczniów naszej szkoły. Nad kontrolą i przebiegiem egzaminu czuwał Pan Krzysztof Wrzesiński.