Kategoria ‘Szkoła’

2018-11-23 ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY   W piątek 23 listopada 2018 r uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w żywej lekcji przyrody. W niezwykle fascynujący świat egzotycznych zwierząt wprowadził ich pasjonat, hodowca pan Jarosław Rejman z Torunia. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat czym są karmione, jak się rozmnażają, jaki prowadzą tryb życia zabawne owady: […]

2018-11-14 WYJAZD NAJMŁODSZYCH NA BASEN

WYJAZD NAJMŁODSZYCH NA BASEN   Swój pierwszy w tym roku wyjazd na basen zaliczyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Uczniowie udali się na basen do Złotowa. Różnorodne atrakcje basenu sprawiły, że dzieci bawiły się wyśmienicie i bezpiecznie.      

2018-11-09 UROCZYSTY APEL NIEPODLEGŁOŚCIOWY

UROCZYSTY APEL NIEPODLEGŁOŚCIOWY   Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości uczniowie naszej szkoły pod opieką Pana Marka Bąkowskiego przygotowali apel okolicznościowy. Rozpoczęło się uroczystym odśpiewaniem hymnu narodowego, następnie najmłodsi uczniowie klas pierwszych zaśpiewali piosenkę patriotyczną a drugoklasiści zatańczyli taniec narodowy „Polonez” . Przedstawienie o symbolice odzyskania niepodległości  przeplatane było wierszami, pieśniami i […]

2018-10-30 WOLONTARIUSZE POMAGAJĄ

WOLONTARIUSZE POMAGAJĄ   Nowo utworzona grupa WOLONTARIUSZY w naszej szkole pod opieką Pani Wiesławy Krasickiej-Ćwikła udała się w miejsca pamięci naszego miasteczka zapalając symboliczne znicze a na Starym Cmentarzu porządkując zapomniane groby byłych mieszkańców Więcborka. Gratulujemy młodzieży pomysłu i szlachetnej akcji oraz liczymy i będziemy wraz z uczniami naszej szkoły wspierać kolejne pomysły !!!

2018-11-07 UCZNIOWIE PAMIĘTALI

UCZNIOWIE PAMIĘTALI   Uczniowie klasy 5 C naszej szkoły poprzedzając święto 11 listopada udali się pod pomnika Orła Białego  na Placu Jana Pawła II. Tam po krótkiej lekcji historycznej zapalili znicze i chwilą zadumy uczcili odzyskanie przez Polskę niepodległości.